Projektowanie i tworzenie stron www Stalowa Wola

Zapoznaj się z naszą ofertą skierowaną właśnie dla Ciebie!

background

Poniższy tekst został przygotowany na potrzeby pozycjonowania strony idea4web.pl w Twoim mieście. Prowadzisz biznes w Stalowej Woli? Interesuje Cię stworzenie strony internetowej lub sklepu online, Sprawdź naszą ofertę www.idea4web.pl/oferta/ lub zadzwoń +48 605 451 128

Dla firm ze Stalowej Woli specjalna oferta:

  • Strony internetowe dostosowane pod rynek jakim jest Stalowa Wola
  • Sklepy internetowe z uwzględnieniem SEO i UX dla firm ze Stalowej Woli
  • Projekty graficzne, logo, banery dla lokalnego biznesu w Stalowej Woli i nie tylko.

Współczesny biznes coraz bardziej potrzebuje wsparcia w cyfrowym świecie. Wynika to z tego, że obecnie dużą część informacji pozyskuje się w sieci. Papierowe gazety, a tym bardziej książki telefoniczne czy spisy firm, zupełnie straciły swoje znaczenie. Jeśli ktoś potrzebuje sprawdzić pogodę, zapoznać się z najnowszymi informacjami ze świata czy znaleźć najbliższego fryzjera, to po prostu włącza telefon czy komputer i to robi. Dlatego też nawet w przypadku niewielkich firm niezwykle ważne jest to, żeby w jakiś sposób być widocznym w internecie. A tym bardziej jest to niezbędne, jeśli ze względu na charakter prowadzonego biznesu można zdobyć przewagę technologiczną nad konkurencją. Najlepsze do tego celu jest posiadanie strony internetowej. Zależnie od potrzeb może to być prosta wizytówka, bardziej rozbudowany serwis czy ogromny sklep internetowy, oferujący tysiące produktów. Jednak bez względu na to, jaka ta strona miałaby być, to musi ona zostać zaprojektowana, wykonana i udostępniona w internecie.

Prowadzisz biznes w Stalowej Woli?
Sprawdź zalety posiadania strony internetowej

Coraz częściej można się spotkać z powiedzeniem, że jeśli jakieś firmy nie ma w sieci, to ona nie istnieje. Te słowa najlepiej oddają potrzebę posiadania chociażby najskromniejszej strony internetowej, która umożliwi reklamę i promocję, stanie się źródłem pierwszego kontaktu z klientami czy po prostu pozwoli im daną firmę znaleźć. Zalety firmowego serwisu można by długo wymieniać, bo też i jest ich sporo. Najważniejsze z nich to:

I

Strona internetowa daje szerokie możliwości reklamowania się w internecie, począwszy od różnego rodzaju katalogów firm, poprzez pozycjonowanie a kończąc na linkach sponsorowanych.

II

Na stronie można umieścić wiele przydatnych klientom informacji. Dotyczy to zarówno lokalizacji, danych kontaktowych i godzin otwarcia, jak również cenników, opisów produktów i usług, specyfikacji technicznych czy katalogów.

III

Posiadanie strony internetowej ma duże znaczenie wizerunkowe. Dzięki niej klienci będą odbierać firmę jako profesjonalną i będącą na bieżąco z nowoczesnymi technologiami.

IV

Strona internetowa nie potrzebuje odpoczynku, urlopu i nie idzie na chorobowe – pracuje dla firmy przez całą dobę, przez wszystkie dni w roku. Klienci mogą przeglądać zawartość kiedy tylko mają na to ochotę, bez ograniczeń czasowych czy lokalizacyjnych.

V

Internet pozwala dotrzeć do odbiorców z całego świata. Możliwości rozszerzenia zasięgu działalności i pozyskiwania klientów z odległych miejsc to bardzo kusząca perspektywa.

VI

Sklep internetowy może być ważnym kanałem sprzedaży, czy to jako wsparcie tradycyjnych placówek, czy jako biznes istniejący wyłącznie w sieci.

Zalet posiadania firmowej strony internetowej prowadząc firmę w Stalowej Woli jest znacznie więcej, jak więc widać korzyści z jej posiadania są naprawdę duże. Niezwykle ważne jest jednak nie tylko to, żeby ją mieć, ale też to, żeby była ona odpowiednio wykonana. Nieatrakcyjna szata graficzna, kiepska zawartość czy błędy w działaniu skutecznie zniszczą cały potencjał serwisu. Dlatego do projektowania i wykonania takiej strony trzeba podejść w profesjonalny sposób, bo tylko taki gwarantuje sukces. Można to oczywiście zrobić samemu, ale jeśli ktoś się nie czuje na siłach czy nie ma możliwości, to powinien zlecić zaprojektowanie i wykonanie specjalistom.

Etapy projektowania stron internatowych dla firm w Stalowej Woli

Dobrze zaprojektowana, wykonana i wdrożona strona internetowa to gwarancja tego, że już na wstępie nie będzie się odstraszać swoich klientów nieprofesjonalnym wyglądem. Trzeba mieć przy tym świadomość tego, że będzie to proces kilkuetapowy, w który może być zaangażowany większy zespół ludzi. Oczywiście niewielkie, kilku zakładkowe wizytówki bez problemów mogą zostać wykonane przez jedną osobę, jednak przy większych projektach nie będzie to możliwe. W takich przypadkach inni specjaliści zajmują się analizą, projektem i testami, inni będą odpowiedzialni za programowanie, a jeszcze inni za szatę graficzną. Tworzenie stron dla firm z Stalowej Woli w dużym stopniu jest także uzależnione od wykorzystanych technologii. Jeśli strona od podstaw jest pisana pod konkretne potrzeby klienta, to dużą część prac zajmą prace programistyczne i testy. Przy wykorzystaniu gotowego CMS-a lub silnika sklepu internetowego ciężar jest przesuwany w stronę konfiguracji, choć oczywiście przy większości projektów i tak jakieś modyfikacje kodu czy dopisanie nowych funkcjonalności się pojawią. W każdym przypadku można jednak wyróżnić kilka etapów, które zostały dokładniej przedstawione poniżej.

01

Rozpoznanie potrzeb klienta

Projektowanie stron dla firm ze Stalowej Woli powinno się zacząć od dokładnego rozeznania oczekiwań klienta i jego konkurencji np. w zależności od potrzeb lokalnie w mieście Stalowa Wola w dalszej. Kilka bezpośrednich spotkań czy rozmów telefonicznych z reguły powinno dać ogólny obraz tego, co będzie potrzebne, ale trzeba też pamiętać o szczegółach. A o tym, że te są najważniejsze, można się niejednokrotnie w bolesny sposób przekonać, jeśli pod koniec projektu wychodzą „zapomniane”, a niezbędne funkcjonalności. Dlatego też w czasie rozmów warto o jak najwięcej rzeczy pytać, dobrze jest też mieć wszystkie ustalenia w jakiś sposób zapisane.

02

Przygotowanie koncepcji, planowanie

Po ustaleniu wszystkich oczekiwań i potrzeb do pracy mogą przystąpić projektanci. W pierwszej kolejności trzeba wybrać technologię, w której strona będzie przygotowywana, a także ustalić wszystkie funkcjonalności i niezbędne mechanizmy. Jeżeli będzie wykorzystywana baza danych, to jej struktura też powinna powstać na tym etapie. Wreszcie należy opracować wstępny projekt graficzny, zarówno strony głównej, jak też wszystkich podstron. Przy planowaniu koniecznie trzeba wziąć pod uwagę plany rozwojowe klienta. Jeśli chciałby on rozbudować za jakiś czas swoją stronę, to już na tym etapie należy wybrać technologię, która to łatwo umożliwi.

03

Umowa i wycena

Bardzo ważny, a często trochę po macoszemu traktowany element projektu. Po pierwsze, klient chce wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, ile zarobi. Jednak po wynegocjowaniu kwoty za realizację obowiązkowo trzeba jeszcze szczegółowo określić, co dokładnie będzie ona zawierać. Wszelkie ustalenia ustne tracą rację bytu, jeśli dojdzie do jakiś nieporozumień. Dlatego wszystko należy dokładnie spisać w umowie, która powinna zawierać między innymi zakres funkcjonalny, termin realizacji, kwotę, a także kwestie ewentualnych poprawek czy usuwania błędów.

04

Projektowanie graficzne

Na etapie planowania przeważnie powstaje ogólna wizja wyglądu strony, po podpisaniu umowy można zająć się jej przygotowanie i dopracowaniem wszelkich szczegółów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to projekt może też obejmować opracowanie loga i innych elementów graficznych. Przy pracach często korzysta się z materiałów podesłanych przez klienta, takich jak zdjęcia produktów czy siedziby. W czasie projektowania grafiki duże znaczenie ma znalezienie kompromisu pomiędzy wyglądem, a jak najwyższą funkcjonalnością i optymalizacją czasu ładowania.

05

Prace programistyczne

Równocześnie z opracowywaniem grafiki do pracy mogą też przystąpić programiści. Są oni odpowiedzialni za przygotowanie kodu sterującego wyświetlaniem informacji oraz wszystkich potrzebnych funkcjonalności, a także za pocięcie layoutu. Duży nacisk należy położyć na jakość tego kodu. Powinien on być odpowiednio zoptymalizowany pod kątem szybkości wczytywania, prawidłowo się wyświetlać na różnych przeglądarkach oraz oczywiście spełniać najnowsze standardy. Przy kodowaniu warto korzystać z nowoczesnych technologii, które po pierwsze dają większe możliwości, a po drugie pozwolą w przyszłości łatwo rozbudować stronę.

06

Wypełnianie treścią

Wartościowe, przydatne dla użytkowników strony internetowe w Stalowej Woli to nie tylko ładna grafika i wygodna nawigacja, ale przede wszystkim wartościowa treść. Etap opracowania całej zawartości serwisu i jej wstawienia może być wykonany przez klienta, a może się też nim zająć zleceniobiorca. Obowiązkowo trzeba pilnować odpowiedniej jakości umieszczanych materiałów, to znaczy przede wszystkim tekstów i zdjęć.

07

Testy na środowisku testowym

Po zakończeniu wszystkich prac związanych z grafiką, programowaniem i uzupełnieniem zawartości, strona jest przenoszona na serwer testowy. Sprawdza się tam dokładnie prawidłowe działanie wszystkich funkcjonalności, a także poprawność wyświetlania we wszystkich popularnych przeglądarkach i na urządzeniach mobilnych. Do testów należy jak najbardziej zaangażować klienta, który nie tylko będzie mógł dobrze poznać swoją stronę, ale też wychwycić ewentualne rzeczy wymagające jeszcze poprawy czy uzupełnienia.

08

Uruchomienie strony na serwerze docelowym

Po pomyślnym zakończeniu testów następuje wreszcie pokazanie nowej strony całemu światu. Cały serwis jest przenoszony na serwery klienta, odpowiednio konfigurowany i ostatecznie uruchamiany. Ważne jest, żeby już na początku wybrać odpowiedni serwer czy hosting z pewnym zapasem mocy, który jednocześnie pozwoli na łatwą i szybką rozbudowę w przyszłości.

09

Wsparcie po uruchomieniu

Dobrze przygotowana umowa powinna zawierać też ustalenia związane z gwarancją i trybem poprawiania znalezionych błędów, które nawet w najlepiej przetestowanym projekcie mogą się pojawić. Często praca nad stroną internetową nie kończy się wraz z oddaniem jej do użytku, ale jest dalej kontynuowana. Klient może zamówić ciągłą opiekę nad serwerem, jednorazowe lub stałe aktualizacje, a także przygotowanie i wdrożenie nowych funkcjonalności. Jeśli strona ma się rozwijać razem z biznesem, to cały czas trzeba nad nią pracować, co kilka lat warto też pomyśleć o odświeżeniu szaty graficznej.

Jak więc widać, przygotowanie nawet najprostszej strony internetowej nawet dla firm ze Stalowej Woli wymaga odpowiedniego zaplanowania i wykonania wszystkich niezbędnych prac. Ładna, przyciągająca uwagę szata graficzna, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek oraz przydatna dla użytkowników zawartość to podstawowe aspekty, do których trzeba dążyć. Często założenie strony jest dla wielu firm początkiem biznesu w sieci. Zaczyna się od prostych wizytówek , później pojawiają się sklepy internetowe w Stalowej Woli, i nagle okazuje się, że internet staje się jednym z najważniejszych kanałów sprzedaży.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń pod numer:

+48 605 451 128

wypełnij brief lub skorzystaj z formularza kontaktowego.